logo
  • vtem skitter

    GALA TINERETULUI SIBIAN - 2019

    Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Sibiu&nbs bsp ptă marți, 03 decembrie, de la ora 17, la Teatrul pentru Copii și Tineret GONG din Sibiu la o…

Oferta  2019

AFIS SOC CA TEATRU

 

SELECȚIE PARTICIPANȚI

TABĂRA NAȚIONALĂ „JOCUL CA TEATRU” - Ediția a VIII-a – 2019

C.A.T. RÂU SADULUI, seria 12-18 august 2019

Organizator: Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Sibiu

Promotori: As.Dram Center 07, As. Internationala de Tineret Become

Participanti/ Beneficiari 90/74 directi

Scop: dezvoltarea individuala, a abilitatilor de comunicare si dezvoltare personala a 73 tineri participanti din toata tara

Obiective:

1. Dezvoltarea abilitaţilor de comunicare, a personalitatii unui numar de 73 tineri implicati in activitatile de educatie nonformala folosind tehnicile de arta dramatica in timp de 6 zile pline.

2. Implicarea unui numar de 73 tineri in realizarea de produse ale atelierelor: blogul taberei, materiale viodeo, scenariu dramatic, jurnalul taberei.

 

Proiect finanțat de Ministerul Tineretului și Sportului în cadrul Programului- Tabere Nationale pentru copii si tineri organizate in centrele de agrement pentru tineret

Nr.

Nume si prenume

Judet

1

STANCU CIPRIAN-VALERIU

BZ / R

2

DOROBANTU MARIA

B / U

3

DOROBANȚU IOANA

B / U

4

RUS ALEXANDRU-IOAN

SB / U

5

MARANDIUC ALEXIA

BT / U

6

HUDIȘTEAN PAULA

BT / U

7

BRADU ANDREEA

BT / U

8

ROBU PAULA

BT / U

9

BÎRZĂ ADELINA GEORGIANA

OT / U

10

DIACONEASA FLORENȚA ELIS.

OT / U

11

POPESCU ANDRA DANIELA

OT / U

12

MUNTEAN IULIA MARIA

OT / U

13

NEAGU BIANCA RUXANDRA

B / U

14

STOICA MARINA

VL / R

15

HOARA BOGDAN IULIAN

VL / R

16

GEACĂR ȘTEFANIA-MĂDĂLINA

VL / R

17

HAMPU ȘTEFAN-IOAN

SB / U

18

TODORA IONUȚ-ANDREI

VL / R

19

PREDUȘEL DANIEL VASILE

VL / R

20

BRÎNARU ALEXIA-GABRIELA

VL / R

21

STOICA DANIELA

VL / R

22

CALOTESCU MARIA-MELANIA

VL / R

 

 

Nr.

Nume si prenume

Judet

23

PĂUN ANDREI-GABRIEL

VL / R

24

VERESS BENEDETTA ROBERTA

CJ / U

25

BĂLĂNUȚĂ GIULIA-MIHAELA

TL / U

26

ALECSIEV VLAD-FLORIAN

TL /U

27

ACCELEREANU RAREȘ-VALENTIN

TL / U

28

SÎRMĂ ANDREEA-CRISTINA

TL / U

29

SÎRBU NICOLETA-TEODORA

TL / U

30

CONȚULOF CRISTINA-ELENA

TL / U

31

BORTOȘ ANA-MARIA

TL / U

32

IONESCU DRAGOȘ-IONUȚ

AG / U

33

CEPARU IOANA-ANTONIA

B / U

34

PĂNOIU LUANA MIHAELA

SB / U

35

CĂLIN SERGIU-IONUȚ

IL / R

36

BADEA ALINA-LUISA

IL / U

37

DINU MARIA-ARIANA

BZ / U

38

ENACHE ANDRADA

BZ / U

39

COJANU ANDREI CĂTĂLIN

BZ / R

40

PALCU TEODORA DANIELA

SB / U

41

DRAȘOVEAN NICOLETA-ALEXANDRA

SB / R

42

KADAR BEATRICE MARIA

SB / R

43

ALEXANDRU ALINA ELENA

BZ / U

44

VASILESCU CRISTINA MIHAELA

AG / U

45

STĂNICĂ IOANA ALEXANDRA

AG / U

46

ȘTEFAN IULIA-ELENA

AG / R

47

FLOREA AMALIA-MIHAELA

AG / R

48

RĂDUCU OANA-ELENA

AG / R

 

 

Nr.

Nume si prenume

Judet

49

RADUCU EMMA-MARIA

AG / R

50

FIRFIRICĂ BIANCA-ȘTEFANIA

AG / R

51

PĂTRU ȘTEFANIA-DENISA

AG / R

52

DURDUI DIANA-GEORGIANA

AG / R

53

TOMESCU ALEXANDRU IOAN

SB / U

54

BLEZU MARIA

SB / R

55

LAC ANA FLORENTINA

SB / R

56

FEIER ANDREI

SB / U

57

STROE DANIEL-ALEXANDRU

BZ / U

58

FIRU ALEXANDRU-ȘTEFAN

CS/ U

59

APOSTOL TINA

IL / R

60

NECULA ANDRA CĂTĂLINA

IL / R

61

APOPEI-DUMITRU EMA

NT/ U

62

MOCANU TIBERIU-ALEXANDRU

CS / U

63

BOLDIJAR CRISTIAN-ALIN

SB / U

64

DANCU ANDREI-FILIP

SB / R

65

BĂRAN LUIZA-ANDREEA

DJ / U

66

MIHĂILESCU SERGIU

SB / U

67

BODESCU KOZMA ANA

SB / U

68

MOICEANU ANDREI

AG/ U

69

ISACU TUDOR-MIHAI

SB / U

70

POPA CĂTĂLIN CONSTANTIN

SB / U

71

STOICA TUDOR-IOAN

AG / U

72

MUNTEAN DIANA-ANA

SB / R

73

BRABETE ILIE-ADRIAN

SB / U

 

Tineret

Centrul de Tineret Sibiu

Centrul de Tineret Sibiu

Centrul de Tineret Sibiu - "AICI" Animatie, Interculturalitate, Comunicare, Impreuna   Ideea de participare comunitara  a capatat dupa intrarea României in Uniunea Europeana... Read more

Sport

Metodologia de finantare a proiectelor sportive

Metodologia de finantare a…

  Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Sibiu repetă procedura de selecție de proiecte sportive pe anul 2018 în perioada 02 - 31.08.2018 conform prevederilor Art. 14 alin. 2 din Legii 350/2005.   Concursurile de proiecte sportive se desfășoară în... Read more

Tabere

Centrul de Agrement Riu Sadului

Centrul de Agrement Riu Sadulu…

Centrul de Agrement pentru Tineret RAU SADULUI Centrul este situat la ieşirea din comuna Râul Sadului spre Gâtul Berbecului, pe malul râului cu acelaşi nume, între doi masivi muntoşi Cindrel şi Lotru. Capacitate de cazare: centrul... Read more

Ultimele evenimente

  • 1
  • 2
Gala Tineretului Sibian 2019

Gala Tineretului Sibian 2019

  Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Sibiu vă așteaptă marți, 03 decembrie, de la ora 17, la Teatrul pentru Copii și Tineret GONG din Sibiu la o nouă ediție a...

Zilele Centrului de Tineret Sibiu, ediția a VIII-a 2019

Zilele Centrului de Tineret Sibiu, ediția a VIII-a 2019

  A.I.C.I.- Animație, Interculturalitate, Comunicare, Împreuna 21- 24 noiembrie 2019 Str. Nicolae Teclu, Nr. 41 ( etaj)   În perioada 21 -24 noiembrie se desfășoară la Sibiu, la sediul Centrului de tineret Sibiu din strada...

ANUNT Înscriere participanți ”Forumul pentru Drepturile Tine…

Anunț  Înscriere participanți ”Forumul pentru Drepturile Tinerilor”  Ministerul Tineretului și Sportului organizează ”Forumul pentru Drepturile Tinerilor”, având ca scop implicarea tinerilor la viaţa comunităţii, mai cu seamă a celor aparținând unor grupuri vulnerabile sau...

SELECȚIE PARTICIPANȚI TABĂRA NAȚIONALĂ „JOCUL CA TEATRU” - E…

SELECȚIE PARTICIPANȚI TABĂRA NAȚIONALĂ „JOCUL CA TEATRU” - Ediția a VIII-a – 2019C.A.T. OCNA SIBIULUI, seria 28 august-03 septembrie 2019 1 PETRESCU ANA AB / U2 GLIGOR ALEXIA-MARIA AB / R3...

SELECȚIE PARTICIPANȚI TABĂRA NAȚIONALĂ  „JOCUL CA TEATRU” - Ediția a VIII-a – 2019

SELECȚIE PARTICIPANȚI TABĂRA NAȚIONALĂ „JOCUL CA TEATRU” - …

  SELECȚIE PARTICIPANȚI TABĂRA NAȚIONALĂ „JOCUL CA TEATRU” - Ediția a VIII-a – 2019 C.A.T. RÂU SADULUI, seria 12-18 august 2019 Organizator: Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Sibiu Promotori: As.Dram Center 07, As. Internationala...

Candidații admiși să participe la concursul pentru ocuparea …

LISTA cuprinzând candidații admiși să participe la concursul organizat de DJST Sibiu în perioada 20.05 – 21.06.2019 pentru ocuparea postului vacant de administrator I din cadrul CA Cisnadioara       Nr. crt. Nume și prenume candidat Denumirea postului   Numar...

Candidații admiși să participe la examenul pentru ocuparea p…

LISTA cuprinzând candidații admiși să participe la examenul organizat de DJST Sibiu în perioada 20.05 – 21.06.2019 pentru ocuparea postului vacant de magaziner din cadrul CA Ocna Sibiului       Nr. crt. Nume și prenume candidat Denumirea postului   Numar...

Tabăra Naţională „Jocul ca Teatru” - editia a VIII-a

Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Sibiu organizează în perioadele 12-18 august 2019 și 28 august – 03 septembrie 2019 Tabăra Naţională „Jocul ca Teatru” - editia a VIII-a, Tabăra...

Tabere Nationale 2019 organizate de DJST Teleorman

Va invitam sa participati la Taberele Nationale 2019 organizate de DJST Teleorman -      Tabăra Naţională de Folclor  - DRĂGAICA - Datini și obiceiuri tradiționale de vară - ediţia a – XII – a, 24-30...

Anunt concurs pentru administrator si magaziner

Direcția Județeana pentru Sport și Tineret, cu sediul în localitatea Sibiu, str. Dorului, nr. 20, corp B, ap. 16, judeţul Sibiu, organizează concurs pentru ocuparea funcţiilor contractuale vacante, de: administrator...

Ziua Națională a Tineretului în Rășinari

Ziua Națională a Tineretului în Rășinari

Vă facem cunoscut că data de 12 mai 2019, duminica, este destinata activităților care marchează « Ziua Națională a Tineretului». Acțiunea va avea loc în Rășinari, jud. Sibiu, începând cu ora 17.00 în centrul...

Concursul local de proiecte de tineret 2019

Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Sibiu organizează în perioada 22.04- 25.10.2019, Concursul local de proiecte de tineret 2019. Pentru Concursul local de proiecte de tineret 2019 tema este ” Stimularea implicării tinerilor în viața societății”,...

Hai in pauza de miscare!

Hai in pauza de miscare!

  Bună ziua, Suntem Asociația 11even din Cluj-Napoca și vă invităm să vă alăturați unei inițiative care contribuie la construirea unei comunități mai puternice, mai sănătoase, mai fericite! În 2012 am lansat Bucurie...

Participare grup de lucru în cadrul proiectului „Guvernare …

INVITAŢIE  Participare grup de lucru în cadrul proiectului „Guvernare transparentă, deschisă și participativă – standardizare, armonizare, dialog îmbunătățit”- cod SIPOCA 35 Secretariatul General al Guvernului, în calitate de beneficiar, și Ministerul Afacerilor Interne,...

Lista candidații admiși să participe la concursul organizat …

LISTA cuprinzând candidații admiși să participe la concursul organizat de DJST Sibiu pentru ocuparea postului vacant de consilier I superior din cadrul compartimentului financiar – buget - plăți       Nr. crt. Nume și prenume...

Zilele Centrului de Tineret Sibiu, ediția a VII-a 2018

Zilele Centrului de Tineret Sibiu, ediția a VII-a 2018

A.I.C.I.- Animație, Interculturalitate, Comunicare, Împreuna23- 24 noiembrie 2018Str. Nicolae Teclu, Nr. 41 ( etaj) În perioada 23 -24 noiembrie se desfășoară la Sibiu, la sediul Centrului de tineret Sibiu din strada...

Concurs pentru ocuparea funcției publice de consilier clasa …

  Direcția Județenă pentru Sport și Tineret Sibiu din Sibiu, str. Dorului nr. 20, corp B, etaj 1, ap. 16, organizează, în conformitate cu prevederile Legii nr. 188/1999 și Hotărârea nr....

Gala Tineretului Sibian 2018

Gala Tineretului Sibian 2018

Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Sibiu vă așteaptă marți, 04 decembrie, de la ora 17, la Teatrul pentru Copii și Tineret GONG din Sibiu la o nouă ediție a Galei Tineretului Sibian....

GALA TINERETULUI DIN ROMÂNIA

Ministerul Tineretului și Sportului organizează în data de 10 noiembrie 2018, la Baia Mare, Gala Tineretului din România, eveniment aflat la a cincea ediție. Inițiată și organizată de Ministerul Tineretului și...

REZULTATE LA PROBA SCRISĂ a concursului pentru ocuparea pos…

  Nr. crt. Numele și prenumele Punctajul acordat Admis/Respins 1. LEȘAN RAMONA MARIA 66,00 puncte ADMIS 2. MARCU VALERICA-RALUCA 73,66 puncte ADMIS 3. RĂDUICĂ ANA-MARIA 67,33 puncte ADMIS 4. SĂRARU AURORA 85,33 puncte ADMIS 5. TUDORI GEANINA-FLAVIA 41,00 puncte RESPINS           Interviul va avea loc în data de 28.09.2018 ora 10,00 la sediul Direcției Județene...